Prejšnja Primorci beremo: otvoritveni dogodek v Goriški knjižnici

Marko Renko – Snežniški gozdovi

V časopisni čitalnici Knjižnice Makse Samsa je galerija Displej postavila na ogled prodajno razstavo domačina Marka Renka z naslovom Snežniški gozdovi.

Marko Renko je rad ustvarjal že v osnovni šoli, ki jo je obiskoval v Ilirski Bistrici. Z risanjem se je začel resno ukvarjati med obiskovanjem fakultete za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani. Čeprav je samouk z izjemno pozornostjo do detajlov in s prefinjeno uporabo barv v svojih delih subtilno pričara krajine, jezerske odseve in vaške ulice, ki jih pogosto boža nežno sonce ali objema mehka meglica.

Snežniški gozdovi, serija umetniških del je bila navdihnjena v okolici Snežnika, kamor se avtor rad umakne. Najljubši kraji Marka Renka so nekje onstran brbotajočega mestnega življenja in betonskih sten, od nekdaj ga privlačijo naravni in organski motivi, zato ni čudno, da navdih črpa prav iz narave. Z enostavnimi grafičnimi oblikami ter igro svetlobe Renko ilustrira mir in spokojnost, ki nas obda le v naravi.

Snezniski gozdovi Marko Renko