Prejšnja Bistričani Bistričanom, petek 12. oktober 2018

Rovka na obisku na OŠ Dragotina Ketteja

Knjižnica Makse Samsa se je pridružila projektu Berimo z Rovko Črkolovko, ki ga organizira Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper. Petošolce in šestošolce OŠ Dragotina Ketteja je obiskala miška Rovka Črkolovka in povabila otroke k sodelovanju v bralnem tekmovanju.

Posebnost tekmovanja je, da otroci ne sodelujejo kot posamezniki, temveč kot razred. Vsak udeleženec mora prebrati vsaj eno knjigo. Več knjig sodelujoči prebere, večja je možnost, da si razred zagotovi glavno nagrado – izlet za ves razred.

Knjige za bralno tekmovanje je priskbela naša knjižnica in se nahajajo na posebnem knjižnem regalu v šolski knjižnici. Nekaj knjig za bralno tekmovanje je dostopno tudi v elektronski obliki (Biblos). Tekmovanje poteka od 8. oktobra 2018 do 8. februarja 2019.