Predstavitev razstave in projekta VAZ

Oddelek za azijske študije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani, Društvo Univerza za tretje življenjsko obdobje Ilirska Bistrica in Knjižnica Makse Samsa Ilirska Bistrica, vas vabimo na razstavo in predstavitev projekta VAZ Vzhodnoazijske zbirke v Sloveniji, ki bo v četrtek, 28. aprila 2022, ob 19. uri, v Knjižnici Makse Samsa.

Gostili bomo dr. Klaro Hrvatin, ki nam bo kot članica projekta VAZ predstavila dosedanje aktivnosti, cilje projekta ter sodelovanje pri zbiranju vzhodnoazijskih predmetov in ustnih virov na območju Ilirske Bistrice, ki je nastalo z nadobudnimi članicami študijskega programa Kultura Japonske Društva UTŽO Il. Bistrica.

Posebna gostja dogodka bo japonska glasbenica in umetnica Nagisa Moritoki Škof, ki nam bo večer obarvala z glasbo instrumenta sanshin.