Knjižnica Velenje na obisku

Po dveh letih življenja v izolaciji zaradi korona virusa smo se v Knjižnici Makse Samsa nadvse razveselili napovedanega obiska naših stanovskih kolegov iz Knjižnice Velenje. 17. junija 2022 so se v okviru programa svoje strokovne ekskurzije ustavili v naši knjižnici. Po sprejemu jih je bibliotekarka Tadeja Raspor seznanila z zgodovino naše knjižnice in jih popeljala po knjižničnih prostorih. Pobliže jim je predstavila življenje in delo pesnice Makse Samsa, katere ime nosi naša knjižnica. Gostje so si tudi ogledali stalno razstavo, ki je na ogled v vitrinah naše čitalnice. Srečanje smo zaključili z izmenjavo strokovnih izkušenj in neformalnim druženjem. Želimo si, da bi bilo takih prijetnih strokovnih druženj še več.

Nada Koritnik