Bralni metulj – počitniška bralna značka

V juliju in avgustu vabimo vse otroke, da se pridružijo bralnemu metulju pri počitniški bralni znački.

V letu 2022 smo naši počitniški bralni znački dali novo preobleko. Bralni črv se je preobrazil v “BRALNEGA METULJA”.

Dragi osnovnošolec. Nikar ne oklevaj in pridi tudi ti med naše knjižne police, saj branje te vedno lepo nagradi, pa še možgančke nam okrepi!

Počitniška bralna značka za osnovnošolce poteka med poletnimi počitnicami in je namenjena spodbujanju branja. Vsak udeleženec prejme prijavnico za sodelovanje, kjer so napisana podrobnejša navodila. Prebrati morajo najmanj 5 knjig in zbrati 5 bralnih metuljev – štampiljk. Vsebina knjige mora biti primerna starosti otroka. Bralne metulje sodelujoči dobijo z obnovo prebrane knjige, z ilustracijo, z izdelkom iz papirja, gline … ali pa preprosto napišejo pesem oz. kratko zgodbo na temo prebrane knjige.

Vsi otroci, ki uspešno zaključijo Bralnega metulja in v knjižnici oddajo izpolnjeno prijavnico, prejmejo priznanje in nagrado. Na prijavnici je tudi metulj – pobarvanka, katerega lahko pobarvate, okrasite in prinesete v knjižnico, kjer bo delal družbo ostalim bralnim metuljem.

Z veseljem pričakujemo vaše metulje!

V septembru pripravimo razstavo izdelkov sodelujočih otrok in slavnostno podelitev priznanj in nagrad.