Obrazi narave avtorice Dunje Pangos

V četrtek, 1. junija 2023, smo v Knjižnici Makse Samsa otvorili likovno razstavo domače slikarke Dunje Pangos.

V kulturnem programu so poleg avtorice sodelovali še likovna kritičarka Polona Škodič in pa učenci Glasbene šole Ilirska Bistrica.

Razstava je na ogled do 16. junija 2023.

Dunjo Pangos ljubezen do likovne umetnosti spremlja že od mladih let. Svoje slikarsko pot je začela polno uresničevati pred približno desetimi leti, ter se v letu 2015 predstavila s svojo prvo samostojno razstavo v Galeriji na Vidmu v Ilirski Bistrici. Kasneje se je priključila ljubiteljem slikanja pri akademski slikarki Nuši Lapajne Čurin v Ljubljani, kjer je nastalo večina del, ki bodo razstavljena. Za njo je kar nekaj skupinskih razstav v Galeriji Družina v Ljubljani. V okviru regijske razstave “Odsevi izolacije” primorskih likovnih ustvarjalcev v letu 2020 pa se je z dvema slikama predstavila v Izoli, Kopru, Sežani in v Knjižnici Makse Samsa v Ilirski Bistrici. Slike, ki jih predstavlja so večinoma akril na platnu, nekaj je tudi pastelov, olja in akvarelov.

Lepo vabljeni k ogledu.