Sovice na pravljičnem obisku v knjižnici

Ob Nacionalnem dnevu branja, ki ga obeležujemo 5. marca, smo v četrtek, 6. marca 2026, v knjižnici gostili otroke skupine Sovice iz Vrtca Jožefe Maslo.

Otroci so knjižničarki Ani najprej pomagali »kuhati« črke in iz njih oblikovati besede. Ko so bile črke in besede pripravljene, je sledila pravljica Mojca Pokrajculja, ki jo je knjižničarka Ana predstavila ob kamišibaju. Pravljično dogajanje so dodatno popestrile tudi lutke pravljičnih junakov.

Po pripovedovanju je sledila ustvarjalna delavnica. Otroci so izdelali vsak svoj piskrček in ga okrasili. Nastali so pisani in zelo izvirni izdelki, ki bodo otroke še dolgo spominjali na prijetno druženje v knjižnici.

Informacije o uporabi piškotkov

Spletna stran uporablja piškotke, ki zagotavljajo najboljšo uporabniško izkušnjo. Piškotki se hranijo v vašem spletnem brskalniku in služijo za vodenje sej uporabnikov, izbranega jezika strani in ostale funkcionalnosti spletne strani. Poleg tega naši ekipi omogočajo boljše razumevanje posameznih odsekov spletne strani, ki se vam zdijo najbolj zanimivi in uporabni.

Preko zavihkov na levi strani lahko nastavite vse vaše nastavitve piškotkov na teh straneh.