Razstava ilustracij iz slikanice Mišek Bami

V časopisni čitalnici knjižnice je na ogled razstava ilustracij Maje Lubi iz slikanice Mišek Bami, domače avtorice Nataše Barbiš Frank.

Maja Lubi je po končani Srednji šoli za oblikovanje in fotografijo nadaljevala izobraževanje na Visoki strokovni šoli za risanje in slikanje v Ljubljani. Leta 2008 je diplomirala kot profesorica likovne umetnosti na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.  Je samostojna ustvarjalka na področju kulture. Živi in dela v Ljubljani. Svoja dela redno objavlja v otroških revijah in kot ilustratorka sodeluje pri različnih projektih, največ časa pa nameni ilustriranju otroških knjig.  Njene ilustracije so na avtorsko prepoznaven način intimne, za oko privlačne podobe, v katere zna vplesti tudi občutljivost za manj svetle usode posameznih junakov.

Razstava je na ogled do 25. marca 2023.

Vabljeni.