Predšolska bralna značka z zajčkom Maksijem

V sodelovanju z vrtci v občini Ilirska Bistrica smo oktobra 2022 pričeli z novim projektom Predšolska bralna značka z zajčkom Maksijem. Eden izmed glavnih ciljev predšolske bralne značke je spodbuditi branje v družinskem krogu in s tem otroke navajati na kasnejše samostojno branje. Vzgojiteljice v vrtcu med šolskim letom spodbujajo otroke, da skupaj s starši obiščejo našo knjižnico, si izposodijo knjige in jih doma skupaj preberejo. V vrtcu v posebnem kotičku prebiva ročna lutka zajček Maksi. Z njegovo pomočjo otroci v vrtcu predstavijo vsaj dve prebrani knjigi.

Za uspešno sodelovanje otroci prejmejo pohvalo.

Knjige namenjene bralni znački so označene s posebno nalepko   in so postavljene v posebnem kotičku knjižnice.

Seznam priporočenega gradiva (letak)

Priporočene knjige COBISS++

Pri projektu Predšolska bralna značka nas je v šolskem letu 2022/2023 podprla Zavarovalnica Triglav.